Aktualizace infotainmentu Columbus MIB2 ve Škoda Superb III

Po úspěšném updatu infotainmentu v Octavii, o kterém jsem psal v předchozím příspěvku Aktualizace infotainmentu Columbus MIB2.5 ve Škoda Octavia 3 FL, jsem stejný postup aplikoval i na Škodu Superb z roku 2016 (Škoda Superb III). Jediný rozdíl byl v tom, že v daném Superbu se nacházel infotainment s 8″ displejem, tudíž jsem musel použít aktualizaci mající v názvu balíčku označení SKG11.

Popis s podrobnějším vysvětlením naleznete v předchozím příspěvku Aktualizace infotainmentu Columbus MIB2.5 ve Škoda Octavia 3 FL, zde to vezmu více zkratkovitě.

Infotainment před aktualizací měl tuto verzi:

 • SW Train: MHI2_ER_SKG11_P2104
 • SW MU: 0318

Soubor pro aktualizaci této jednotky lze stáhnout ze serveru https://mibsolution.one/.

Dále musím uvést, že ačkoliv zde uvádím postup pro aktualizaci infotainmentu, tak za případné poškození jednotky ve vašem autě nenesu já osobně žádnou odpovědnost a vše děláte na vlastní riziko. Nepovedenou aktualizací se totiž může stát, že se vám z jednotky stane “cihla”. Tento návod píšu pro to, aby případný zájemce o aktualizaci nemusel informace hledat na různých místech a fórech, ale měl vše na jednom místě.

Pokud by stahování balíčku z webu https://mibsolution.one/ trvalo delší dobu, nabízím zde odkaz na disk Mega, kde jsou k dispozici poslední verze firmwaru pro infotainment od společnosti Škoda (SKG11 a SKG13).

V tomto případě, který zde teď popisuji, mě bude zajímat pouze balíček obsahující SKG11. Po stažení tohoto balíčku do počítače je třeba tento balíček rozbalit a nahrát jej do rootu paměťové SD karty, která se bude následně vkládat do slotu SD1 v autě.

Paměťová karta by měla být naformátovaná jako FAT32.

S takto připravenou paměťovou kartou,, na kterou jsme rozbalili stažený aktualizační balíček se můžeme konečně vydat do auta. Při aktualizaci infotainmentu v autě není třeba mít nastartovaný motor ani zapnuté zapalování. Stačí pouze zapnout rádio a mít jistotu, že baterie v autě něco vydrží. Při slabší baterii doporučuji připojit baterii na nabíječku. Ačkoliv aktualizace trvala delší dobu než 30 min, tak nedošlo k automatickému vypnutí rádia po této době. Tohoto jsem se původně obával – vyzkoušeno za vás. 🙂

Ze slotů SD1 a SD2 před aktualizací vyjměte SD karty, které zde máte případně vložené.

Samotný postup aktualizace jsem opět natočil a nahrál na Youtube. Proces aktualizace jsem nijak nezkracoval, video se dá opět kdykoliv posunout. 😉

Touto aktualizací jsem updatoval infotainment na tuto verzi:

 • SW Train: MHI2_ER_SKG11_K3343
 • SW MU: 1433

Po aktualizaci infotainmentu se objeví v modulu 5F chyba, pro odstranění této chyby musíte použít například OBDeleven (PRO verzi) nebo jinou automobilovou diagnostiku.

Jak odstranit tuto chybu pomocí aplikace OBDeleven je názorně ukázáno ve videu na Youtube kanále mr-fix.

Pokud tento krátký návod někomu pomohl, tak budu moc rád za zpětnou vazbu třeba tady v komentářích. 😉

Update 13. února 2023

V případě, že je mezi výchozí softwarovovou verzí infotaimnetu a výslednou softwarovou verzí příliš velký rozdíl (jako v tomto konkrétním případě), doporučuji po tzv. rozdílovém updatu (běžném updatu), který je popsán výše, provést ještě kompletní update, tzv. full SWDL.

Jak na kompletní update, tzv. full SWDL

Nejprve je třeba přes diagnostiku, v mém případě přes OBDeleven, aktivovat tzv. vývojářský režim.

Níže je tento postup názorně ukázán na videu z Youtube kánálu mr-fix.

Po tom, co si zaktivujete vývojářský režim v autě, tak podržte ve Škodovce tlačítko Menu po dobu cca 10 sekund a ke stávající nabídce v servisním menu přibude položka TESTMODE.

Následně zvolte SWDL.

Zaklikněte Software Download Manual Download a pak klikněte na Start Download. Tímto se přepnete do nabídky s Aktualizací SW, kterou už znáte z minula a z paměťové karty, kterou jste použili pro předchozí rozdílovou aktualizaci a kterou jste mezitím vložili do slotu pro paměťovou kartu, zaktualizujte všechny položky, které jsou vám nabídnuty.

39 komentářů u „Aktualizace infotainmentu Columbus MIB2 ve Škoda Superb III“

  • ahoj Filipe,
   díky za komentář, aspoň vím, že jsem to nejspíš nepsal zbytečně

   Superb není můj, takže jsem jej viděl pak jen chvíli, ale vizuálně to bylo stejné jako u mé Octavie, kdy při zapnuté zadní kameře, v případě že se objeví nějaká překážka a zobrazí se model auta se zobrazenými senzory, se již nezakrývá černým pozadím okolí modelu auta, takže je to z mého pohledu přehlednější

   předpokládám, že by mohlo lépe fungovat načítání obrázků u alb, aspoň u Octavie (kde mám 9,2″ obrazovku) jsem to tak měl, bohužel přesný popis jednotlivých částí, které se aktualizovaly (a na videu byly vidět jak se aktualizují) nemám, můžu jen usuzovat z názvů k čemu by mohly sloužit

   pokud by jsi se rozhodl aktualizovat a napsal sem potom, co se změnilo k lepšímu, tak budu rád 🙂

   Odpovědět
 1. Ahoj, co se stane když nesmažu chybu přes diag? Celý den se odhodlávám jestli do toho mam jít nebo ne 😀 Trošku se bojím, aby se z radia nestala cihla. Děkuji

  Odpovědět
 2. Ahoj, na S3 2016 mám stáhnout který?

  MHI2_ER_SEG11_P4709_MU1447
  MHI2_ER_SKG11_K3343_MU1433

  Tipuji, že ten 1447 protože je nejnovější ale ten 1433 je jen o měsíc starší. Díky za odpověď

  Odpovědět
 3. Ahoj, tam můj pokus byl neúspěšný. Vše jsem dělal přesně podle návodu ale jakmile vložím SDkartu do auta, tak po stisknutí UPDATE mě to neukáže nabídku s novým softwarem. SD karta není originál Škoda a byla formátována na FAT32. Aktualizace map se mě ale podařila bez problému.

  Odpovědět
 4. Ahoj Mariáne, občas se mi při zasunutí SD karty do slotu v autě posunul zámek (přepínač Lock/Unlock) na SD kartě, zkus ověřit, že jej máš v odemknuté pozici, jinak je SD karta pro aktualizaci neviditelná.

  Případně zkus jiný slot, ale tipuju to spíše na ten zámek SD karty. Stalo se mi to tak několikrát u updatu map.

  Odpovědět
 5. Mám SW Train MHI2_ER_SKG11_P2104_1, teda rozdiel je v “_1”, jedna sa o s3 2016 L&K. Zrejme v návode použitý SW nebude kompatibilný. Je k dispozícii aj update na tento model auta? V aute prestal fungovať zvuk/hudba počas jazdy, predpokladám že update SW to vyrieši. Odpojenie od baterie či reset nepomohli
  Ďakujem

  Odpovědět
 6. Ahoj Aleši,

  Po aktualizaci jsem čekal že budu mít možnost nastavení nového menu . Jde to nějak udělat abych to tam dostal? Četl jsem o nejakém hacknutí, ale na tuhle jednotku jsem nic nenašel. Ty máš taky ten starý menu, nebo ten nový?
  Jednotku mám 3v0035021B s aktuální SW MHI2_ER_SKG11_K3343_1433 .

  Odpovědět
  • Ahoj Jozefe,
   Superb s MIB2 není můj, já mám O3 FL s MIB2.5. Kámoš, kterému jsem updatoval Superba od té doby neměl moc času, takže jsem u něj to jiné menu nemohl vyzkoušet, já mám v Ovci barevné dlaždice (tam se to dá jednoduše přepnout v nastavení).

   U MIB2 by to mělo jít přepnout na dlaždice tak, že si aktivuješ tzv. vývojářský režim (přes OBD11 nebo diagnostiku), pak podržíš tlačítko MENU pro zobrazení servisního menu -> Testmode -> HMI Skin Change a tam si zvolíš volbu C Arab (odposlechnuto ze Škoda fóra).

   Odpovědět
 7. Ahoj,
  mám iPhone 14 a chtěl jsem spustit AppleCar v Superbu z roku 2017 a funguje mi to jen přes kabel bezdrátově se to nerozjede, pomůže na to aktualizace SW? Mohl bych poslat fotky s verzemi SW.

  Odpovědět
  • Ahoj Miloši,
   na to ti žádná softwarová aktualizace nepomůže. Škoda umí bezdrát až od MIB 3, ty můžeš mít max. MIB 2.5.

   K tomu aby jsi mohl používat bezdrát na MIB 2/2.5, tak by jsi si musel dokoupit krabičku, která toto umí. Mám Android, takže používám AAWireless, tento dokáže zrcadlit pouze Android. Jsou i jiné, které umí kromě Androidu i Jabko, ale s těmi nemám zkušenosti – třeba CarlinKit.

   Odpovědět
 8. Ahoj,

  Diky za FW, hned ho jdu nainstalovat do auta. Mám problém s bezdrátovým adaptérem Carplay (AA), který při spuštění AA hlásí chybu USB. Funguje to s kabelem a adaptér funguje v autě mého kamarada (Toyota Highlander). Doufám, že se problém vyřeší s novým FW na mé Octavii.

  S pozdravem
  Jimmy

  Odpovědět
  • Ahoj Jimmy, ať se ti to podaří, já musel k bezproblémovému chodu u sebe udělat nakonec full SWDL. Bezdrátové AA mi fungovalo už předtím ( s chybami) přes AAWireless, po full SWDL jsem už spojený a fungujeme mi to jak má. 😉

   Odpovědět
   • Ahoj, bohužel upgrade nefungoval. Zobrazuje se mi chyba: „Unable to read meta-information. Error code:8 …“, nejaky napad? Jinak, co je „full SWDL a jak se to dela prosim?“
    Diky moc.

    Odpovědět
   • Dnes jsem to zkusil znovu a nyní aktualizace funguje. Bohužel pořád stejný problém s AA Wireless pomocí Android-smartlinkBox. Myslím, že bez OBD nedokážu udělat full SWDL, je to tak?

    Odpovědět
    • AAWireless je toto https://www.aawireless.io/shop ať se bavíme o stejné věci

     jak píšu výše, pro full SWDL je třeba nějaká diagnostika, nemusí to být jen OBDeleven, pokud máš nějakého známého automechanika s „klasickou diagnostikou“, tak toto může být další cesta, kde to najít v té klasické diagnostice, by jsi si musel dohledat jinde na netu

     Odpovědět
     • diky moc za odpoved. Ja mam jine Andoid Auto Wireless adapter nez ten na odkazu, ale verim ze to funguje na stejnem principu. No, zatim me to funguje krasne s kabelem, nebudu se stezovat 🙂 Az buud mit moznost, zkusim developer mode a full SWDL ! Jeste jednou diky za super stranky, me hodne pomohli !!

 9. Zdravím všechny. Mám Seat Alhambra 2017 a Infotainment nejspíš Amundsen MIB2 (4 tlačítka na každé straně a 2x SD) … má cenu nějak aktualizovat? Jde mi například o funkčnost AppleCar a loga stanic a tak … navigaci nepoužívám. Spojení s telefonem po kabelu jede OK.

  Odpovědět
  • Ahoj, mám zkušenost jen s Columbusem, radit ti s aktualizací Amundsenu (u Seatu se tomu bude nadávat jinak), který jsem viděl jen z rychlíku, ti nemůžu. Jestli máš aktualizovat se musíš rozhodnout sám, jestli ti všechno funguje, tak asi není důvod.

   Tady mám návody pro Columbus, „Amundsen“ může mít nějakou odlišnost (možná to tam vůbec nějak jednoduše nepůjde), ale to nevím, protože jsem řešil jen Columbus od Škody.

   Odpovědět
 10. Ahoj, udelal jsem dle tveho navodu aktualizaci colombus MIB2 na Sup3. Vse probehlo na verzi K3343 MU1433 korektne. Ale po restartu mi zmizel Smartlink a veskere mapy.. Nemel nys nejakou tadu co s tim? Diky

  Odpovědět
  • Ahoj Mirku,
   ještě jsem se s tímto nesetkal. Pamatuješ si jakou verzi jsi tam měl předtím?

   Co to přesně znamená, že ti zmizel Smartlink? Když klikneš na to tlačítko, co přesně ti to píše? Chybí ti tam Androidauto a Apple Carplay a vidíš třeba pouze MirroLink a nebo ti to píše, že si musíš Smartlink aktiviovat? A nebo ti to tlačítko úplně zmizelo?

   Dělal jsi SWDL nebo pouze rozdílovou aktualizaci?

   Odpovědět
 11. Ahoj Aleši,

  měl jsem verzi MHI2 ER SKG11 K3300. No Smartlink je v nabídce, ale chce aktivaci.. No a teď cestou do práce jsem zjistil, že nejde propojit ani bluetooth a zmizely staré navigační mapy..

  Dělal jsem ouze rozdílovou aktualizaci..

  Odpovědět
  • Ahoj Mirku,

   rozdíl mezi těmi verzemi není skoro žádný, takže by tady SWDL neměla být teoreticky vůbec potřeba. Psal jsi, že se žádná chyba neobjevila, je to dost zvláštní. Když by jsi pustil rozdílovou aktualizace ještě jednou, tak by to nemělo už nic aktualizovat, tímto by se ověřilo, že se udělalo všechno.

   Možná nezbude nic jiného, než udělat SWDL. Ještě můžeš zkusit dát Smartlink do továrního nastavení přes Setup > Tovární nastavení > Smartlink, jestli to nepomůže, ale nejsem si jistý moc výsledkem, takže bych tě raději předtím, než budeš něco zkoušet dál, odkázal na fórum https://forum.skodahome.cz/topic/134064-columbus-aktualizace-firmware/page/6/#comments jestli se tam s tímto problémem někdo nesetkal, je tam přece jen více lidí a může se stát, že znají jednoduchou radu, co s tím dál.

   Odpovědět
   • No, nic jsem na fóru nevyčetl.. Zkusím vznést dotaz a případně tedy SWDL a když nic, tak autorizák. Někde jsem četl, že klíč na smartlink by měl být vázaný na VIN vozu, tak třeba budou ochotni..:-)

    Odpovědět
    • ahoj Mirku, ten dotaz tam prosím napiš, já nikde nic takového ještě nečetl, tak bych byl rád za rozšíření obzorů

     Smartlink by měl jít aktivovat i neofiko přes M.I.B., ale pokud to máš zaplacené, tak bych se do toho zatím nepouštěl, navíc to neřeší problém s tou nefunkční mapou

     Odpovědět
     • No než mapa mě trápí teď nejvíc bluetooth. zobrazí se, zapnu vyhledávání a pak to nepíše, že není podporované..

 12. Ahoj mam dotaz mam superba 3 sportline (AMUNDSEN/BOLERO možná 2,5) a když udělám hotspot na iphone12pro tak radio se nepřipojí k tomu hotspotu ale k android telefonu se připojí v pohodě. pomohla by mi aktualizace ?

  moc děkuji

  Odpovědět
  • Ahoj Denisi, možné je všechno, ale možná víc pomůže si projít volbu u hotspotu v telefonu, jen hádám.

   Jen upozorním, že tady řeším Columbus a nikoliv Amundsen/Bolero, takže postup pro aktualizaci musíš hledat jinde. Zkus https://forum.skodahome.cz/ možná ti tam na tvou otázku odpoví i někdo s iPhonem, který to už vyřešil.

   Spíš bych hledal v nastavení hotspotu na Jabku, jestli tam není nějaká kompatibilní volba, děláš ten hotspot s WPA2 personal? Zkus se tam ještě podívat, co tam máš za volby.

   Odpovědět

Napsat komentář