Aktualizace infotainmentu Columbus MIB2 ve Škoda Superb III

Po úspěšném updatu infotainmentu v Octavii, o kterém jsem psal v předchozím příspěvku Aktualizace infotainmentu Columbus MIB2.5 ve Škoda Octavia 3 FL, jsem stejný postup aplikoval i na Škodu Superb z roku 2016 (Škoda Superb III). Jediný rozdíl byl v tom, že v daném Superbu se nacházel infotainment s 8″ displejem, tudíž jsem musel použít aktualizaci mající v názvu balíčku označení SKG11.

Popis s podrobnějším vysvětlením naleznete v předchozím příspěvku Aktualizace infotainmentu Columbus MIB2.5 ve Škoda Octavia 3 FL, zde to vezmu více zkratkovitě.

Infotainment před aktualizací měl tuto verzi:

  • SW Train: MHI2_ER_SKG11_P2104
  • SW MU: 0318

Soubor pro aktualizaci této jednotky lze stáhnout ze serveru https://mibsolution.one/.

Dále musím uvést, že ačkoliv zde uvádím postup pro aktualizaci infotainmentu, tak za případné poškození jednotky ve vašem autě nenesu já osobně žádnou odpovědnost a vše děláte na vlastní riziko. Nepovedenou aktualizací se totiž může stát, že se vám z jednotky stane “cihla”. Tento návod píšu pro to, aby případný zájemce o aktualizaci nemusel informace hledat na různých místech a fórech, ale měl vše na jednom místě.

Pokud by stahování balíčku z webu https://mibsolution.one/ trvalo delší dobu, nabízím zde odkaz na disk Mega, kde jsou k dispozici poslední verze firmwaru pro infotainment od společnosti Škoda (SKG11 a SKG13).

V tomto případě, který zde teď popisuji, mě bude zajímat pouze balíček obsahující SKG11. Po stažení tohoto balíčku do počítače je třeba tento balíček rozbalit a nahrát jej do rootu paměťové SD karty, která se bude následně vkládat do slotu SD1 v autě.

Paměťová karta by měla být naformátovaná jako FAT32.

S takto připravenou paměťovou kartou,, na kterou jsme rozbalili stažený aktualizační balíček se můžeme konečně vydat do auta. Při aktualizaci infotainmentu v autě není třeba mít nastartovaný motor ani zapnuté zapalování. Stačí pouze zapnout rádio a mít jistotu, že baterie v autě něco vydrží. Při slabší baterii doporučuji připojit baterii na nabíječku. Ačkoliv aktualizace trvala delší dobu než 30 min, tak nedošlo k automatickému vypnutí rádia po této době. Tohoto jsem se původně obával – vyzkoušeno za vás. 🙂

Ze slotů SD1 a SD2 před aktualizací vyjměte SD karty, které zde máte případně vložené.

Samotný postup aktualizace jsem opět natočil a nahrál na Youtube. Proces aktualizace jsem nijak nezkracoval, video se dá opět kdykoliv posunout. 😉

Touto aktualizací jsem updatoval infotainment na tuto verzi:

  • SW Train: MHI2_ER_SKG11_K3343
  • SW MU: 1433

Po aktualizaci infotainmentu se objeví v modulu 5F chyba, pro odstranění této chyby musíte použít například OBDeleven (PRO verzi) nebo jinou automobilovou diagnostiku.

Jak odstranit tuto chybu pomocí aplikace OBDeleven je názorně ukázáno ve videu na Youtube kanále mr-fix.

Pokud tento krátký návod někomu pomohl, tak budu moc rád za zpětnou vazbu třeba tady v komentářích. 😉

Napsat komentář