Aktualizace infotainmentu Columbus MIB2.5 ve Škoda Octavia 3 FL

Ve Škoda Octavia 3 FL z roku 2017, která mě v současné době říká pane, se nachází infotainment Columbus MIB2.5 s 9.2“ dotykovou obrazovkou. Když podržíte na infotaimentu v jakémkoliv vozidle zn. Škoda tlačítko MENU po dobu delší jak 3 sekundy, tak se přepne infotainment do “Režimu servisu”, kde můžete zjistit přes nabídku Aktualizace/verze softwaru nainstalovanou verzi daného infotainmentu.

Můj infotainment měl před aktualizací tuto verzi:

 • SW Train: MHI2_ER_SKG13_P3643
 • SW MU: 0933

Dekódovat verzi SW Train lze podle stránek https://mibwiki.one/doc/sw-train-decoding-ZhFzTqov38 (pro přístup na tento server se přihlašujete přes účet na Discordu nebo přes účet na Telegramu), v mém případě se podle znaků MHI2 jedná o jednotku vyrobenou společností Harman (verzi MIB2) , podle znaků ER o region ER (Evropa + Rusko), podle znaků SKG13 o značku Škoda s 9,2” displejem (tzv. MIB2.5) a podle znaku P se jedná o produkční (výrobní) verzi.

Soubor pro aktualizaci této jednotky lze stáhnout ze serveru https://mibsolution.one/, toto ovšem není oficiální server, který nabízí společnost Škoda svým zákazníkům jako je tomu v případě mapových podkladů. Nečekejte tedy oficiální podporu např. od společnosti Škoda. 🙂

Dále musím uvést, že ačkoliv zde uvádím postup pro aktualizaci infotainmentu, tak za případné poškození jednotky ve vašem autě nenesu já osobně žádnou odpovědnost a vše děláte na vlastní riziko. Nepovedenou aktualizací se totiž může stát, že se vám z jednotky stane “cihla”. Tento návod píšu pro to, aby případný zájemce o aktualizaci nemusel informace hledat na různých místech a fórech, ale měl vše na jednom místě.

Pro přístup na server https://mibsolution.one/ slouží jako uživatelské jméno a heslo slovíčko guest. Aktualizaci pro mou jednotku jsem hledal v adresáři Firmware >> MHI2. Zde jsou pro mou jednotku k dispozici 3 aktualizace:

 • MHI2_ER_SKG13_K4524_MU1382.7z
 • MHI2_ER_SKG13_P4518_MU1240.7z
 • MHI2_ER_SKG13_P4526_MU1440.7z

Já jsem si zvolil hned tu nejvyšší dostupnou, tedy verzi MHI2_ER_SKG13_P4526_MU1440.7z. Jak je z názvu této aktualizace patrné, tak se jedná o verzi určenou pro aktualizaci jednotky od společnosti Harman, určenou pro region ER, pro vozidlo Škoda s 9,2” displejem s produkční (výrobní) verzí 4526 a s verzí SW MU 1440. Tedy oproti mé původní verzi se jedná o velký skok dopředu.

Pokud by stahování balíčku z webu https://mibsolution.one/ trvalo delší dobu (při mém stahování byl server dosti vytížený), tak nabízím odkaz na disk Mega, kde jsou k dispozici poslední verze firmwaru pro infotainment od společnosti Škoda (SKG11 a SKG13).

V mém konkrétním případě, který zde popisuji, mě bude zajímat pouze balíček obsahující SKG13. Po stažení tohoto balíčku do počítače je třeba tento balíček rozbalit a nahrát jej do rootu paměťové SD karty, která se bude následně vkládat do slotu SD1 v autě.

Pokud máte Columbus s 8″ displejem, tedy musíte pro aktualizaci použít balíček obsahující SKG11, tak zkrácený návod s aktualizací naleznete v tomto příspěvku Aktualizace infotainmentu Columbus MIB2 ve Škoda Superb III.

Paměťová karta by měla být naformátovaná jako FAT32 (stejně jako při aktualizaci map, kterou většina majitelů infotainmentu Columbus ve Škodě Octavia už určitě dělala), jinak jednotka nerozpozná aktualizaci na dané kartě a aktualizace se nespustí.

Pokud nedisponujete komprimačním programem ve vašem PC, můžete k rozbalení použít svobodný komprimační software 7-Zip, který je dostupný ke stažení zdarma na webové adrese https://www.7-zip.org/.

S takto připravenou paměťovou kartou,, na kterou jsme rozbalili stažený aktualizační balíček se můžeme konečně vydat do auta. Při aktualizaci infotainmentu v autě není třeba mít nastartovaný motor ani zapnuté zapalování. Stačí pouze zapnout rádio a mít jistotu, že baterie v autě něco vydrží. Při slabší baterii doporučuji připojit baterii na nabíječku.

Ze slotů SD1 a SD2 před aktualizací vyjměte SD karty, které zde máte případně vložené.

Samotný postup aktualizace jsem natočil a nahrál na Youtube. Proces aktualizace jsem nijak nezkracoval, video se dá kdykoliv posunout. 😉

Touto aktualizací jsem si updatoval infotainment na tuto verzi:

 • SW Train: MHI2_ER_SKG13_P4526
 • SW MU: 1440

Po aktualizaci infotainmentu se objeví v modulu 5F chyba. Auto jezdí i s touto chybou :), pro odstranění této chyby musíte použít například OBDeleven (PRO verzi) nebo jinou automobilovou diagnostiku.

Jak odstranit tuto chybu pomocí aplikace OBDeleven je názorně ukázáno ve videu na Youtube kanále mr-fix.

Dále uvádím hlavní zdroje, ze kterých jsem čerpal:

Pokud tento krátký návod někomu pomohl, tak budu moc rád za zpětnou vazbu třeba tady v komentářích. 😉

10 komentářů u „Aktualizace infotainmentu Columbus MIB2.5 ve Škoda Octavia 3 FL“

 1. Zdravím,

  předem moc děkuji! Byl jsem i v několika škodováckých servisech, zda by mi neupdatovali software a jediné, na co se zmohli, byly mapy.
  Mám Superb III taky s MIB2.5, s podobnou výchozí verzí, s jakou jste začínal vy, tudíž předpokládám, že to půjde v pořádku.
  Mám pouze otázku, zda jste nějak pocítil nefunkčnost těch několika položek? Např. Tuner by znamenalo, že přestalo hrát rádio?

  Ondřej Šmíd

  Odpovědět
  • Ahoj Ondro,
   to N u tuneru před začátkem aktualizace znamená, že se daná položka nebude aktualizovat. Nemusíš se bát, že by daná položka z infotainmentu zmizela. Y znamená, že se bude daná položka aktualizovat a Some, že se bude aktualizovat jen nějaká část z ní.

   Pokud máš Columbus MIB2.5, tak správně volíš verzi s SKG13 v názvu, je to stejné pro Superb i Octavii.

   Aleš

   Odpovědět
  • ahoj, nezkoušel jsem to, ale nejspíš by to mělo taky fungovat, jen ten flash disk budeš muset naformátovat na FAT32, jinak ho Columbus neuvidí,

   pokud to vyzkoušíš, tak budu rád, když mi dáš tady vědět

   Odpovědět
 2. Dobrý deň,
  Chcem sa opýtať či sa dá zohnať sw na jednotku mib 1,myslím tým niečo novšie.
  Ďakujem veľmi pekne za radu

  Odpovědět
  • ahoj Milane,

   zřejmě by to mělo taky jít, ale protože nemám auto s touto jednotkou, tak jsem se tím nezaobíral, nevím jestli tam máš Columbus, Amundsen nebo něco jiného

   v rychlosti jsem našel toto video na Youtube https://www.youtube.com/watch?v=gWXJI8V9OEc – v komentářích se taky doptávají odkud to tvůrce videa stahoval, jsou tam odkazy na ruské fórum, ale stránky už nefungují, nečetl jsem komplet všechny komentáře, možná tam bude zmíněný i jiný funkční web

   zkusil bych hledat na netu podle verze firmwaru, na videu je vidět, že verze pro MIB1 je označena jako „mstd_eu_sk“, možná to tak bude i u tebe, nejrychlejší bude možná zjistit přesnou verzi tvého firmwaru a zeptat se na fóru https://forum.skodahome.cz/ jestli ti někdo neporadí přímo tam, kdo s tím třeba měl už zkušenost

   víc bohužel nevím, ať se daří a ahoj

   Odpovědět

Napsat komentář