Novinky.cz a jejich představa bezpečného prohlížeče

V dnešním článku zveřejněném na Novinkách se opět píše o „nezávislé“ organizaci NSS Labs, která provedla test bezpečnosti prohlížečů, ze kterého vyšel vítězně IE. Co k tomu říct? Nečekané, úchvatné, skvělé, …

Redaktoři tam jaksi zapomněli dopsat, že si celý „test“ zaplatil Microshit, to je zřejmě podle redaktorů bezvýznamná informace a nemá na celý test a jeho výsledek vůbec žádný vliv. O mém popisovaném sponzoringu se píše třeba na Lupě či jiných webech, stačí nebýt líný a hledat.

Článek vychvalující Microshit a jeho skvělý prohlížeč, jehož bezpečnost byla ověřena přes „nezávislý“ test společnosti NSS Labs jsem na Novinkách nezaznamenal poprvé.

Se strýčkem Googlem jsem si to jednoduše ověřil, stačilo do něj pouze zadat:

site:novinky.cz NSS Labs

Díky tomu, jsem se dostal ke všem článkům uveřejněným na Novinkách, kde byl IE za pomoci NSS Labs popsán jako ideál bezpečnosti. Datumy zveřejnění těchto článků jsem si dovolil vypsat

Dnes 17:15
pondělí 25. července 2011, 10:50
středa 21. července 2010, 15:44
pondělí 15. března 2010, 9:25
pondělí 18. ledna 2010, 18:17
pondělí 30. listopadu 2009, 19:59
čtvrtek 27. srpna 2009, 9:40

Na Novinkách se zřejmě drží hesla „Stokrát opakovaná lež se stává pravdou“. IMHO se jedná o jeden velký šlendrián, dalo by se říct i neschopnost redaktorů psát trošku serióznější články a nebo o dobře placený PR společnosti Microshit. Obě dvě možnosti se však vzájemně nevylučují.

Výsledky tzv. testů zveřejnila společnost NSS Labs již několikrát (1. a 3. kvartál 2009, 1. a 3. kvartál 2010, 2. kvartál 2011), jak je ostatně možné zjistit na jejich webu. Kdyby redaktoři v článku uvedli informaci o tom, že si celý „test“ zaplatil Microshit, tak neřeknu ani popel, ale to bych chtěl zřejmě příliš. Kdyby danou zprávu bez informace o sponzoringu zveřejnili pouze jednou, maximálně dvakrát, tak si řeknu, zřejmě na to zapomněli. Ale když to neuvedou ani v sedmém článku, tak si o nich myslím to, co si myslí Miloš Zeman o novinářích.

Napsat komentář