Pro zabloudivší

Po dlouhém rozmýšlení ovlivněném i mlhavou nadějí, že snad můžu vyhrát auto, jsem se nakonec odhodlal a zakoupil si webhosting u společnosti Wedos.

Web provozuji na svém oblíbeném redakčním systému WordPress, na který mě, možná omylem, kdysi dávno upozornil Ivan Bíbr nebo spíše Milan Hodža, když spolu nad pivem rozebírali přechod webu o Mandriva Linuxu z nevyhovujícího redakčního sytému na nový systém.

Výchozí šablonu vzhledu WordPressu jsem zaměnil za šablonu Atahualpa, s jejíž starší verzí jsem dříve v menších obměnách znetvořil web IPA – CZECH SECTION a web IPA – ÚS 206 Hranice – to, že se oba weby tak výrazně podobají je způsobeno pouze mojí leností, žádný hlubší význam to nemá. Při psaní tohoto příspěvku jsem hned narazil na BUG, jenž se vyskytuje v šabloně Atahualpa 3.6.7 a to sice, že mezery ve větě za čárkami záhadně mizí, naštěstí řešení je velmi jednoduché, postup je uvedený v odkazu, stačí udělat menší úpravu v css.php.

Vzhled webu mám v plánu při troše volného času měnit, lépe řečeno budu se vrtat v nastavení vzhledu šablony Atahualpa. Změnu vzhledu v ní lze provádět přímo v administraci WordPressu, pouze v mizivém procentu je nutné provést zásah do „zdrojového kódu“, což mě jakožto lenivému člověku velmi vyhovuje.

Napsat komentář