Nastavení emailu od společnosti WEDOS v Androidu

Pro sebe, abych nad tím nemusel znovu přemýšlet a pro možné zájemce, kteří si potřebují propojit svou emailovou schránku vedenou u WEDOSu s telefonem s operačním systémem Android, jsem v rychlosti sepsal krátký návod.

Při připojení k emailové schránce budu využívat protokoly IMAP a SMTP.

Konkrétní názvy IMAP a SMTP serverů pro Váš webhosting se dozvíte v emailu o zřízení služby nebo v zákaznickém centru v detailu konkrétního webhostingu. V tomto návodě nebudu raději uvádět své hodnoty IMAP a SMTP serverů, ale budu používat vymyšlené hodnoty, které uvádím níže:

SMTP(S) smtp-1234.a12.wedos.net
IMAP(S) imap-1234.a12.wedos.net

Bezproblémové propojení telefonu s Androidem zajistí v telefonu aplikace Gmail, propojení přes emailové klienty výrobců telefonů (LG, Samsung, …) není vždy takto bezproblémové. Osobně používám telefon takřka s čistým Androidem, takže tyto klienty nemám ani moc šancí odzkoušet. Aby bylo vše kompletní, tak ještě uvádím, že tento návod jsem si odzkoušel na telefonu s Androidem ve verzi 6.0.1.


V aplikaci Gmail klikněte na Přidat účet.

Vyberte položku Jiný.

Zadejte svou emailovou adresu, kterou máte zřízenou u společnosti WEDOS a klikněte na tlačítko Další.

Vyberte Osobní (IMAP) a poté klikněte na tlačítko Další.

Vyplňte heslo ke své emailové schránce a klikněte na tlačítko Další.

V nastavení serveru příchozí pošty v položce Server vyplňte název IMAP serveru, který jste zjistili z detailu svého webhostingu. V tomto ukázkovém případě byla vyplněna hodnota imap-1234.a12.wedos.net. Vaše hodnota bude stejná, až na část, která je červeně zvýrazněna. Poté klikněte na tlačítko Další.

V nastavení serveru odchozí pošty v položce Server vyplňte název SMTP serveru, který jste zjistili z detailu svého webhostingu. V tomto ukázkovém případě byla vyplněna hodnota smtp-1234.a12.wedos.net. Vaše hodnota bude opět stejná, až na část, která je červeně zvýrazněna. Nakonec klikněte na tlačítko Další.

V možnostech účtu zvolte frekvenci synchronizace, upozornění na příchod emailu a další dle Vašich preferencí. Pak klikněte na tlačítko Další.

Nakonec můžete nastavit název Vašeho účtu či Vaše jméno a vše potvrdit kliknutím na tlačítko Další.

Pokud se Vám vše podařilo nastavit dle návodu, tak nakonec budete moci v aplikaci Gmail přepínat mezi Vašim emailovým účtem od společnosti Google a od společnosti WEDOS.

Nakonec uvádím nastavení serveru příchozí pošty i s viditelným portem a typem zvoleného zabezpečení, které lze dodatečně zjistit z nastavení Vašeho nově připojeného emailu. Tyto hodnoty si aplikace Gmail zvolila bez Vašeho přičinění a pokud vše funguje, tak není důvod zde cokoliv měnit.

Aby vše bylo kompletní uvádím ještě nastavení serveru odchozí pošty i s viditelným portem a typem zvoleného zabezpečení.

4 komentáře u „Nastavení emailu od společnosti WEDOS v Androidu“

  1. Super práce, moc díky za sdílení návodu. Bez něj by se mi nepodařilo se připojit, protože jsem měla úplně jinak nastavené porty a typy zabezpečení. Takže hlavní dík za ta čísla portů a typy zabezpečení 🙂

Napsat komentář